Towarzystwo Przyjaciół Radzymina jak co roku podjęło działania, aby upamiętnić ofiary i upowszechniać wiedzę o stanie wojennym.
Wydaliśmy okolicznościowy folder, a nasi niezawodni członkowie zapalili ŚWIATŁO WOLNOŚCI..
Folder o tyle ciekawy, że oprócz ogólnych informacji o stanie wojennym, zawiera bardzo ciekawe wątki z historii i przebiegu tego wydarzenia w Radzyminie.
Warto przeczytać, bo przecież mamy w naszym mieście tych, którzy w tamtych wydarzeniach uczestniczyli i mogą opowiedzieć o swoich osobistych przeżyciach.
Nasze Towarzystwo ma w swoich zbiorach prasę konspiracyjną stanu wojennego, kolportowaną w Radzyminie. Jej niewielki wycinek przedstawia jedno ze zdjęć w galerii.
Serdecznie dziękujemy Jankowi, Iwonie i Markowi, Ani i Andrzejowi, Eli, Wandzie, Wiesiowi, Mirkowi i Zdzisiowi za nadesłane zdjęcia.
Jak co roku członkowie Towarzystwa Przyjaciół Radzymina uczestniczyli w gminnych obchodach 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
W radzymińskiej Kolegiacie modlili się za tych, którzy swoje życie oddali za wolność Ojczyzny.
Następnie razem z pocztami sztandarowymi, Radzymińską Orkiestrą Dętą, przedstawicielami władz rządowych, powiatowych i gminnych oraz mieszkańcami przeszli przed pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie złożone zostały wiązanki kwiatów.
Pamiętajmy wszyscy CZYM JEST DLA NAS OJCZYZNA?